Střelba v křesťanské škole v Nashvillu: tři děti mezi šesti oběťmi

nashville-shooting-afp

"Naše komunita je zlomená. Truchlíme nad obrovskou ztrátou a jsme v šoku po teroru, který zničil naši školu a náš kostel." 

Ve Spojených státech budou až do pátečního večera vlajky na půl žerdi. Poslední epizoda násilí se zbraní si vyžádala šest mrtvých v křesťanské škole v Nashvillu. Mezi nimi jsou tři děti.

Audrey E. Haleová, 28, který se identifikuje jako transgender, byl vzděláván na této soukromé škole Covenant School. Včera kolem 10:XNUMX vešel dovnitř se dvěma útočnými zbraněmi a ruční pistolí, podle informací šéfa nashvillské policie Johna Drakea.

Une sledovací video V pondělí večer propuštěný policií ukazuje, jak se prochází po chodbách školy v maskáčových kalhotách, černé vestě a červené baseballové čepici dozadu. 

Bylo identifikováno šest obětí. Mezi nimi jsou tři děti ve věku 9 let, Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs, pastorova dcera z kostela připojeného ke škole, a William Kinney, stejně jako tři dospělí, Cynthia Peak, 61, učitelka, Mike Hill, 61, správce a Katherine Koonce, 60 let, ředitelka školy.

Policejní náčelník John Drake mluví o „náhodné“ střelbě.

"Zaměřila se na náhodné studenty ve škole... Na kohokoli, s kým přišla do styku, vypálila kulky."

Policejní mluvčí vysvětlila, že policie přijala hlášení o střelbě v 10:13 hod. Po příjezdu na místo strážci zákona slyšeli výstřely z druhého patra. Policie tam šla, viděla útočníka střílet a zahájila na něj palbu, která ho zabila v 10:27.

Covenant School vydala prohlášení zveřejněné dne NBC News.

"Naše komunita je zlomená u srdce. Truchlíme nad obrovskou ztrátou a jsme v šoku po teroru, který zničil naši školu a kostel. Zaměřujeme se na lásku k našim studentům, rodinám, učitelům a zaměstnancům a na začátek procesu uzdravování. prošetřujeme, a i když chápeme, že je velký zájem a že se kolem toho bude hodně diskutovat a spekulovat, budeme i nadále klást na první místo blaho naší komunity. Vážíme si přívalu podpory, které se nám dostalo, a jsme nesmírně vděční těm, kteří reagovali jako první, kteří rychle jednali, aby ochránili naše studenty, naši fakultu a naše zaměstnance. Žádáme o zachování důvěrnosti, když se naše komunita potýká s touto hroznou tragédií – pro naše studenty, rodiče, vyučující a zaměstnance.“

Pro starostu Nashvillu Johna Coopera je dnešek „nejhorším dnem“ ve městě.

"Jsme odolné město, ale je šok, když musíme přidat své jméno k místům, kde došlo k masakrům dětí."

Joe Biden také hovořil o tom, co považuje za "nejhorší noční můru rodiny". Poté, co ocenil rychlou akci policie, prohlásil, „musíme udělat více, abychom zastavili násilí ze zbraní“.

"Roztrhává to naše komunity, rve to duši tohoto národa, rve to samotnou duši národa. A musíme udělat víc, abychom ochránili naše školy před přeměnou ve vězení."

Vyzývá Kongres, aby schválil jeho zákaz útočných zbraní. "Je čas, abychom udělali další pokrok," řekl.

MC

Obraz : SETH HERALDGETTY | OBRÁZKY SEVERNÍ AMERIKY | Getty Images přes AFP

V sekci Mezinárodní >Nejnovější zprávy >